Domino o włos od wygranej w Sopocie

| 17 grudnia 2016, 20:10
Dwa punkty mniej od drugiej drużyny Trefla Sopot zdobyli dziś na wyjeździe koszykarze Domino przegrywając 62:64.

Trefl II Sopot - Domino Inowrocław 64:62 (11:19, 10:16, 18:10, 25:17)

Punkty dla Trefla II: Ciesielski 19, Dylicki 11, Grochowski 7, Putra 7, Walda 7, Daszke 5, Jankowski 5, Burczyk 3,

Punkty dla Domino: Marciniak 22, Kozłowski 15, Majer 10, Kornijec 7, Stańczuk 4, Warchowski 4.

Po pierwszej połowie meczu Domino prowadziło 35:21. Niestety trzecia i czwarta kwarta to znacznie lepsza gra gospodarzy, którzy nie tylko odrobili straty, ale ostatecznie zdołali zyskać niewielką przewagę. Ta dała im zwycięstwo w całym meczu.

Najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie z Inowrocławia był Mateusz Marciniak, który zdobył 22 punkty, w tym 18 z dystansu.

Dzisiejszy mecz był ostatnim w tym roku. Po 14 kolejkach Domino z dorobkiem 9 zwycięstw i 5 porażek znajduje się w czołówce tabeli II ligi grupy A. Następne spotkanie zaplanowano w Inowrocławiu na 4 stycznia z Decka Pelplin. [MJ]