Derby dla Damy Radę. Strzelno pokonane

fot. IO
| 18 grudnia 2016, 12:24
W sobotnim derbowym spotkaniu pomiędzy Alfą 99 Strzelno, a Damy Radę Inowrocław lepsi okazali się inowrocławianie.

Od pierwszego gwizdka inowrocławscy szczypiorniści narzucili gospodarzom ze Strzelna swój styl gry szybko odskakując na kilka bramek przewagi. Damy Radę przez całą pierwszą połowę kontrolowało przebieg spotkania i na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 12:16.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Inowrocławianie cały czas przeważali i kontrolowali wynik meczu. Alfa nie potrafiła odrobić wyniku grając głównie z kontrataku. Ataki gości skutecznie powstrzymywała obrona Damy Radę i bramkarz Mateusz Chrośniak, który kilka razy bronił rzuty gospodarzy w sytuacjach sam na sam. Mecz zakończył się wynikiem 27:33.

Warto odnotować, że po przerwie do gry w barwach Damy Radę wrócił Mariusz Łukasiewicz, który w meczu rzucił 7 bramek. Na pochwałę zasługuje również Paweł Operacz, który przełamał nieskuteczność z poprzednich spotkań i tym razem aż 7 razy pokonywał bramkarzy gospodarzy.

Było to ostatnie w tym roku spotkanie inowrocławskich III ligowców. Damy Radę po 8 kolejkach zajmuje 5 miejsce z dorobkiem 8 punktów. [IO]

Damy Radę: Lewandowski 8, Łukasiewicz 7, Operacz Paweł 7, Łożykowski 4, Modrzyński 2, Kaczalski 2, Wrubel 1, Operacz Zbigniew 1, Dobrzański 1.

Alfa: Liberski 6, Lewandowski 5, Kościński 5, Wiśniewski Dawid 4, Wiśniewski Tomasz 2, Borys 2, Trawczyński 1, Paradowski 1, Popiołkiewicz 1.Wasze komentarze:

Czestmir

Inne miasto
[430]
2016-12-29 19:30:30 | zgłoś do moderacji

Jaka jest geneza powstania nazwy inowroclawskiej druzyny?
Uwaga: 
zaloguj się lub jeśli nie masz konta zarejestruj się aby dodać komentarz.
Portal internetowy Ino-online.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną. Komentarze naruszające dobre obyczaje i niezwiązane z tematem mogą być usuwane bez ostrzeżenia.