W I LO święta spędzają pod koszem

| 26 grudnia 2016, 11:45
Zgodnie z wieloletnią tradycją, w drugi dzień świąt hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego tętni życiem. Na parkiet wybiegli absolwenci i aktualni uczniowie szkoły.

Impreza na stałe wpisała się do sportowego kalendarza szkoły i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno tych czynnie uczestniczących w meczach, jak i tych którzy przychodzą zobaczyć w akcji swoich dawnych kolegów. Dzień ten jest okazją do spotkań wychowanków Kasprowicza ze swoimi nauczycielami i aktualnymi uczniami. Nie brakuje w nim rodziców wychowanków I LO, którzy często są też jego absolwentami. W tym roku pierwsze swój mecz rozegrały dziewczyny, w którym lepsze okazały się absolwentki, mając w składzie Olgę Bohuszewicz, Natalię Skrobacką, Klaudię Adamczyk, Emilię Sobieralską i Agatę Welzandt. Drużynę dziewcząt zasiliły zeszłoroczne absolwentki: Olga Senska i Julia Paszkiewicz. Jeszcze kilka lat temu kilka z tych dziewcząt zdobywało dla szkoły medale kujawsko-pomorskiej Licealiady.

Absolwenci w tym roku stawili się w wyjątkowo silnym składzie, dlatego organizatorzy podzielili ich na dwie drużyny, młodszych i starszych. Miano najstarszego absolwenta przypadło w tym roku Michałowi Rudnickiemu. Nie zawiedli również inni, którzy wielokrotnie wygrywali mistrzostwo województwa: Michał Szydłowski, Mikołaj Grod, Sebastian Walczak, Rafał Borowicz, Miłosz Sroczyński. Oba zespoły pokonały reprezentację uczniów, a później między sobą rozstrzygnęły o zwycięstwie w świątecznej rywalizacji.

Warto wspomnieć że tak jak każdego roku obecny był prof. Stefan Lewandowski - pomysłodawca świątecznych spotkań, a także jego następcy Dariusz Sikora, Piotr Wiśniewski i Kamil Grabowski, którzy kontynuują piękną koszykarską tradycję w Kasprze. Tradycja rozgrywania świątecznych spotkań w I LO sięga roku 1977, kiedy to zagrano pierwszy raz, więc w kolejne Boże Narodzenie minie równe 40 lat od pierwszego meczu.

Wyniki:
Uczniowie - Absolwenci starsi 40:47
Uczniowie - Absolwenci młodsi 17:36
Absolwenci starsi - Absolwenci młodsi 55:35

Punkty dla uczniów: Jankowski - 12, Kostuch - 11, Walczak - 8, Szymański - 6, Konieczka - 6, Szerszunowicz - 4, Nijak - 4, Piotrowski - 2, Welzandt i Klempka po 0.

Punkty dla młodszych absolwentów: Sroczyński - 24, Dybicz - 16, Rzadkowalski M. - 10, Przygodzki - 7, Rzadkowalski P. - 6, Kowalkowski - 4, Kujoth - 2, Urbanek - 2, Łyczkowski - 0.

Punkty dla starszych absolwentów: Grod - 30, Szydłowski - 25, Matysiak - 12, Rudnicki - 11, Walczak - 10, Borowicz - 8 Ławiński - 2. [MP]

Wasze komentarze:
Brak komentarzy. Twój może być pierwszy
Uwaga: 
zaloguj się lub jeśli nie masz konta zarejestruj się aby dodać komentarz.
Portal internetowy Ino-online.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną. Komentarze naruszające dobre obyczaje i niezwiązane z tematem mogą być usuwane bez ostrzeżenia.