Sportowe zmagania młodych piłkarzy

fot. MJ
| 7  stycznia 2017, 12:58
W Hali Widowiskowo-Sportowej trwa druga edycja turnieju Winter Błękit Kids Cup. O tytuł najlepszej rywalizuje dziesięć drużyn.

Popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży oraz integracja to główne cele organizatorów turnieju Winter Błękit Kids Cup 2017. - Poszukujemy zwolenników piłki nożnej - mówi Bartłomiej Gawlik, koordynator Błękitnych Inowrocław - organizatora turnieju. - Rok temu organizowaliśmy turniej dla 7-8 latków, w tym roku postawiliśmy na dwunastolatków. Najważniejsze jest to, żeby zbierali oni boiskowe doświadczenie, żeby jak osiągną pełnoletniość, mogli dochodzić do swoich celów. Wynik nie jest tutaj najważniejszy. Zależy nam na tym, żeby wszystkie drużyny wyjechały bardzo zadowolone z tej imprezy i żeby za rok również chciały tu przyjechać - dodaje.

- Gra się tutaj na pewno trudniej niż na normalnym boisku, jest trudniej rozgrywać piłkę. Trudniej się broni, bo jednak jest ta podłoga i się trochę obija - mówi bramkarz "Błękitnych" Jakub Bielawski. - Chyba trochę słabo poszło z tym bronieniem dziś, ale trudno, taka jest gra. Zawsze jest fajnie wygrać, ale to nie zawsze jest najważniejsze - dodaje. - Mi się dobrze gra. Strzeliłem dużo bramek - mówi Jakub Majkowski z inowrocławskiej drużyny. - Gram już prawie osiem lat. Zaczęło się od tego, że mój brat i cała rodzina grała dużo w piłkę. Pewnie, że zawsze chcemy dużo osiągnąć i zajmować pierwsze miejsca, ale wiemy, że tak się nie da. Każdy klub chce mieć pierwsze miejsce i wtedy jest ta rywalizacja. To nasz pierwszy turniej, jako drużyna i zapamiętam go do końca życia! - przyznaje. Na pytanie o to, kto jest jego ulubionym piłkarzem, dwunastolatek odpowiedział, że Robert Lewandowski.

- Graliśmy z drużynami z wyższym poziomem i my dawaliśmy radę, a im trochę gorzej poszło - mówi Mikołaj Baranowski z zespołu SP Zawisza Bydgoszcz. Ja trenuję piłkę od czwartego roku życia, uznałem, że jest fascynującym sportem i tata zapisał mnie do piłkarskiego przedszkola. - Bardzo fajnie się grało. Trenuję od szóstego roku życia, bo piłka mi się spodobała strasznie. Moim ulubionym piłkarzem jest Robert Lewandowski - dzieli się z nami Olaf Osowicki z bydgoskiego zespołu. [AJ, fot. MJ]

Wasze komentarze:

Henryk Procek

Inowrocław
[573]
2017-01-07 15:42:51 | zgłoś do moderacji

Gratuluję wszystkim zawodnikom. Miałem okazję oglądać mecze rozgrywane na bardzo wysokim poziomie.
Uwaga: 
zaloguj się lub jeśli nie masz konta zarejestruj się aby dodać komentarz.
Portal internetowy Ino-online.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną. Komentarze naruszające dobre obyczaje i niezwiązane z tematem mogą być usuwane bez ostrzeżenia.