Dwa medale tenisistki z Inowrocławia

Zuzanna Szczepańska (trzecia od lewej) i Carolina Cerowska (czwarta od lewej) fot. nad.
| 10 stycznia 2017, 10:12
Zuzanna Szczepańska zdobyła brązowy i srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Polski w tenisie ziemnym do lat 16.

Zawody rozegrano w poniedziałek w Pabianicach. Tenisistka z Inowrocławia zajęła trzecie miejsce w grze pojedynczej. Na drodze do medalu pokonała Ines Maciejczyk 6/4 6/1, Kaję Chmielowską 6/0 6/1 i Laurę Duhl 4/6 6/3 7/6 (4). W walce o srebrno uległa Martynie Kubce 0/6 1/6.

Zuzanna Szczepańska zdobyła także srebrny medal w grze podwójnej z Caroliną Cerowską pokonując kolejno: pary Jeleń/Okopniak, Szynkowska/Uzarek, Pociej/Wędrocha. W finale srebrne medalistki uległy Kubce/Wierzbowskiej.

- Tak udane występy na Mistrzostwach Polski są zwieńczeniem ciężkiej pracy zwłaszcza ostatnich 3 miesięcy podczas, których Zuza intensywnie mogła trenować dzięki wparciu rodziny, tenisowego zespołu i przyjaciół. Wielkie i serdeczne dzięki. Przy tej okazji należy tez wspomnieć, że przed HMP, Zuza doszła do finału OTK U16, który był rozgrywany w Sobocie k/ Poznania - mówi Hubert Szczepański.

Zuzanna Szczepańska od końca grudnia reprezentuje barwy ITT Goplania Inowrocław. [MJ]