Legioniści pokonali Noteć

| 28 stycznia 2017, 19:47
Koniec zwycięskiej passy trenera Milosa Sporara. Po dwóch zwycięstwach KSK przegrało dziś z wiceliderem tabeli - Legią Warszawa 70:89.
KSK Noteć - Legia Warszawa 70:89 (16:26, 14:20, 25:19, 15:27)

Punkty dla Noteci: Grod 22, Sroczyński 12, Lisewski 12, Adamczewski 10, Pochocki 6, Kucharski 5, Wierzbicki 3,

Punkty dla Legii: Wilczek M. 17, Aleksandrowicz 16, Andrzejewski 12, Kukiełka 11, Robak 11, Wilczek Ł. 10, Linowski 6, Jarmakowicz 3, Pacocha 3.

Oba zespoły grały jak równy z równym przez prawie całą I kwartę. Po 9 minutach gry był remis, a po kolejnych 60 sekundach Legia wyszła już na 7-punktowe prowadzenie. Zdobycie przewagi już w tym momencie miało duże znaczenie dla losów całego spotkania. Legia nie oddała bowiem prowadzenia do końca meczu. W drugiej części III kwarty gospodarze zdołali nieco zmniejszyć stratę i zbliżyli się do rywali na 5 punktów. W ostatniej części meczu warszawiacy znów mocno odskoczyli od zawodników Noteci i ostatecznie wygrali przewagą 19 punktów.

W zespole gospodarzy z powodu 5 fauli z parkietu musieli zejść Pochocki i Wierzbicki, z kolei Adamczewski, Grod i Sroczyński mieli na koncie po 4 przewinienia. Legioniści popisali się lepszą skutecznością rzutową. Zaliczyli też więcej zbiórek, asyst i przechwytów. Po stronie Noteci nieco szwankowała celność rzutów z dystansu. Gospodarze trafili 5/19 prób, goście natomiast 10/22.

W następnej kolejce Noteć zagra u siebie 1 lutego o godz. 18 z Jamalex Polonia 1912 Leszno. [MJ]