Cuiavia o planach treningowych młodzieży

fot. MJ
| 31 stycznia 2017, 12:18
W drugiej połowie marca seniorzy Cuiavii rozpoczną rundę wiosenną. Głównym tematem poruszonym wczoraj na konferencji prasowej klubu była jednak młodzież.

Prezes Sławomir Roszak wraz z Marcinem Lewandowskim, dyrektorem sportowym i Kamilem Kałużnym, trenerem juniora starszego oraz Markiem Kryszakiem, trenerem juniora młodszego opowiedzieli o tym, jak wygląda szkolenie młodzieży. W klubie funkcjonują wszystkie kategorie wiekowe: skrzat, orlik, młodzik, trampkarz, junior młodszy, junior starszy i senior. Orliki występują w lidze turniejowej, młodzicy i trampkarze w lidze okręgowej, a juniorzy młodsi i starsi w lidze wojewódzkiej. Młodzi piłkarze mają stanowić zaplecze dla drużyny seniorskiej, która występuje obecnie w IV lidze.

- Chcielibyśmy stworzyć klub seniora w oparciu o uzdolnioną młodzież, co się od pewnego czasu sprawdza, trener Nadolski wprowadza młodych zawodników. Budujemy tutaj dobre zaplecze do tego, żeby zaatakować w przyszłości trzecią ligę - mówią działacze.

- Jesteśmy w grupie walczącej o utrzymanie, ale jesteśmy dobrej myśli, bo mamy młodych, zdolnych chłopaków. Na początku sezonu wszyscy mniej przychylni twierdzili, że będziemy przegrywali z tymi drużynami, powiedzmy, markowymi, wynikami dwucyfrowymi, ale tak się nie stało. Najpierw dorównywaliśmy tym drużynom, później doszła motoryka. Mamy chłopaków rok, dwa lata młodszych, dlatego w drugich częściach spotkania przegrywaliśmy te mecze. Nie poddajemy się i będziemy walczyć o utrzymanie - mówi Marek Kryszak, trener juniora młodszego.

W planach są rozmowy z osobami zajmującymi się skautingiem. Najzdolniejsi mają dzięki temu zyskać możliwość pokazania swojego talentu osobom z zewnątrz. To ma z kolei otworzyć im bramę do kariery w większych klubach, również zagranicznych. W związku z tym w planach jest nawiązanie współpracy z wychowankiem klubu, Tomaszem Radzinskim. Klub zamierza także nawiązać współpracę z kilkoma drużynami z ekstraklasy w zakresie szkolenia młodych piłkarzy. Wstępnie współpracą zainteresowana jest Lech Poznań Football Academy.

Staramy się o współpracę z różnymi klubami. Wysłaliśmy pięć pism do klubów ekstraklasowych z prośbą o spotkania i współpracę w dziedzinie dzieci i młodziezy, bo to jest dla nas bardzo istotne.Marcin Lewandowski
dyrektor sportowy w Cuiavii


- Moja funkcja w klubie to również koordynacja między trenerami. Ona mi się jeszcze nie udała, powiem wprost. Szukam takiego człowieka koordynatora, który miałby przynajmniej licencję do prowadzenia drugiej ligi. Może nie trudno nam jest go znaleźć, tylko trenerzy, którzy mają tak wysokie licencje obawiają się, że praca z młodzieżą jest dla nich jakąś ujmą. Zrobię wszystko, żeby pieniądze na takiego koordynatora się znalazły - dodaje Marcin Lewandowski.

Wśród niedawnych zmian w klubie było stworzenie subkont dla każdej z grup młodzieżowych. Rodzice wpłacając składkę członkowską, która wynosi 35 zł miesięcznie mają pewność, że środki zostaną wykorzystane na drużynę, w której gra ich dziecko. Kwota ta w najbliższym czasie może wzrosnąć maksymalnie o 10 zł. Ta sprawa konsultowana będzie jeszcze z rodzicami.

Zarząd klubu zamierza też wprowadzić gratyfikację dla trenerów, jeśli ich zawodnikiem zainteresowany byłby inny klub.

- Jeśli dany klub chce pozyskać naszego zawodnika i chce zapłacić powiedzmy 5 000 zł, czy 300 zł, taki trener powinien otrzymać 10, 15% wynagrodzenia za jego zaangażowanie przez te lata - mówi Marcin Lewandowski.

Zespół seniorski rozpoczyna rundę wiosenną 18-19 marca wyjazdowym meczem z Orlętami Aleksandrów Kujawski. Pierwszy sparing drużyna rozegra 1 lutego w Inowrocławiu z BKS Bydgoszcz o godz. 18.

Zarząd Cuiavii zachęca do wspomagania klubu przez przekazanie swojego 1% podatku. Numer KRS to 0000111361. [MJ]Wasze komentarze:

mroczny.sennik

Inowrocław
[1]
2017-02-03 22:28:26 | zgłoś do moderacji

Odnośnie współpracy z Klubem z Ekstraklasy to dziś Błękitni Inowrocław podpisali umowę partnerską z Pogonią Szczecin. http://pogonszczecin.pl/aktualnosci/14204/Inowroclawianie-w--Pogon-to-Wy.html - link do potwierdzenia tej tezy.

majster11

Inne miasto
[28]
2017-01-31 14:41:20 | zgłoś do moderacji

Rozumiem, że tak mocne zaangażowanie pana dyrektora sportowego wiąż się z rezygnacją z zajmowanego stanowiska w drużynie Goplanii? Skąd pracodawca może mieć pewność, że akurat uzdolniony zawodnik w kontekście wzmocnienia drużyny zostanie sprowadzony akurat do Cuiavii? Czy nie lepiej na stanowisko dyrektora sportowego nominować jakiegoś byłego zawodnika z sukcesami? A nie kogoś, kto trenował Cukrownik Tuczno i Kometę Więcławice?
Uwaga: 
zaloguj się lub jeśli nie masz konta zarejestruj się aby dodać komentarz.
Portal internetowy Ino-online.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną. Komentarze naruszające dobre obyczaje i niezwiązane z tematem mogą być usuwane bez ostrzeżenia.