Miłośnicy sztuk walki wznawiają treningi

| 5  lutego 2017, 19:37
Wraz z końcem ferii sekcja Kenjutsu IMAF Polska wznawia zajęcia i prowadzi zapisy uzupełniające do grup szermierki japońskiej kenjutsu oraz walki wręcz ju jitsu.

Sekcja Kenjutsu IMAF Polska działa w klubie "Rondo" KSM przy ul. Wojska Polskiego 5 w Inowrocławiu już od czterech lat. Prowadzone są w niej nauki sportów i sztuk walki, w tym dwóch wiodących: szermierki japońskiej kenjutsu oraz walki wręcz ju jitsu. Obie te dyscypliny nauczane są pod kątem sportowym, pozwalającym na start w zawodach, oraz tradycyjnym, ukierunkowanym na naukę form i praktyczną samoobronę. Uzupełnieniem zajęć są ćwiczenia znane z karate oraz z wykorzystaniem broni białej (kije, pałki tonfa). Ćwiczący w sekcji mają na swoim koncie znaczące sukcesy sportowe. Zdobywali najcenniejsze trofea Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy, a z tych ostatnich, rozgrywanych w Bośni i Hercegowinie przywieźli medale wywalczone w Kenjutsu i Kobudo.

Oprócz zajęć programowych i udziału w zawodach członkowie sekcji uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez inne kluby oraz Federację IMAF, w tym w zimowych i letnich obozach sportowych, zgrupowaniach i seminariach. Wraz z kończącymi się feriami zimowymi klub zaprasza na wznowione zajęcia, będą też prowadzone zapisy uzupełniające do obu grup, a już w najbliższym czasie kolejne wyjazdy na krajowe imprezy. Zajęcia w rąbińskim klubie odbywają się w poniedziałki i środy od godz. 18.00 (dzieci) i 19.15 (dorośli). [IO]Wasze komentarze:
Brak komentarzy. Twój może być pierwszy
Uwaga: 
zaloguj się lub jeśli nie masz konta zarejestruj się aby dodać komentarz.
Portal internetowy Ino-online.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną. Komentarze naruszające dobre obyczaje i niezwiązane z tematem mogą być usuwane bez ostrzeżenia.