Wysoka przegrana Noteci

| 12 lutego 2017, 19:53
Zespół ze Stargardu pewnie pokonał pierwszoligową drużynę KSK 92:65. To najwyższa porażka inowrocławskiego zespołu pod wodzą trenera Milosa Sporara.
KSK Noteć - Spójnia Stargard 65:92 (20:23, 15:19, 13:28, 17:22)

Punkty dla Noteci: Adamczewski 15, Grod 15, Lisewski 12, Pochocki 11, Wierzbicki 6, Maciejewski 4, Kucharski 2,

Punkty dla Spójni: Pabian 22, Pytyś 20, Dymała 14, Fraś 11, Raczyński 11, Śpica 4, Janiak 4, Lewandowski 4, Bodych 2.

Już w pierwszej i drugiej kwarcie goście zagrali nieco lepiej od gospodarzy, ale to trzecia kwarta okazała się decydująca. W tej części gry koszykarze ze Stargardu powiększyli swoją przewagę o dodatkowe 15 punktów. W ostatniej części meczu początkowo Noteć nieznacznie zmniejszyła stratę do rywali, ale ostatecznie to Spójnia znów była górą.

Dość nierówny występ zaliczył Grod, który w I kwarcie zdobył 12 punktów, a przez pozostałe trzy kwarty dopisał na swoje konto zaledwie 3 punkty, choć spędził na parkiecie prawie 38 minut. Podobnie jak Adamczewski, który większość, bo 12 punktów zdobył w I połowie meczu, a w II połowie tylko 3. Niespełna 3 minuty zagrał Kucharski. Z dalszej gry wyeliminowała go kontuzja. Koszykarze ze Spójni zaliczyli ponad dwa razy więcej zbiórek (54 do 22), byli także lepsi w asystach (23 do 16).