Inowrocławianie po bardzo nerwowej końcówce pokonali zespół z Gliwic 65:63.

KSK Noteć - GTK Gliwice 65:63 (25:21, 16:12, 13:9, 11:21)

Punkty dla Noteci: Grod 21, Sroczyński 15, Maciejewski 10, Lisewski 6, Adamczewski 5, Wierzbicki 4, Szczepanik 2, Bielecki 2,

Punkty dla GTK: Dziemba 26, Radwański 11, Salomonik 10, Podulka 6, Jędrzejewski 4, Ratajczak 4, Filipiak 2.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia wychodząc na prowadzenie 11:0. Goście potrzebowali kilku minut, by odrobić stratę i jeszcze w I kwarcie wyjść na nieznaczne prowadzenie. Później lepiej znów prezentowali się zawodnicy Noteci. W trzeciej kwarcie podopiecznym trenera Milosa Sporara udało się uzyskać 12 punktów przewagi. Zawodnicy z Gliwic nie dali za wygraną i na 5 minut przed końcem meczu zbliżyli się do gospodarzy na 1 punkt. Końcówka była nerwowa, ale biało-niebiescy nie dali sobie odebrać wygranej.

Zawodnicy Noteci mieli lepszą skuteczność rzutową z gry, jednak z dystansu trafili tylko 2/15 razy, goście natomiast 12/31. W następnej kolejce Noteć zagra 25 marca na wyjeździe z GKS Tychy. [MJ]