Bieg Buraka w strugach deszczu

| 17 czerwca 2017, 11:47
160 osób przebiegło dziś rano "najbardziej buraczanymi ścieżkami w województwie". Najszybszy pokonał 10-kilometrową trasę w 34 minut i 21 sekund.

Walka o pierwsze miejscu w I Biegu Buraka była bardzo zacięta. Ostatecznie zwyciężył Adrian Bednarek z Bydgoszczy przed Bartoszem Kryske reprezentujący Spójnię Białe Błota, który na mecie zameldował się cztery sekundy później. W biegu, który start i metę miał w Złotnikach Kujawskich pobiegło wielu inowrocławian. Najlepiej poszło Rafałowi Mokrzyckiemu, który z wynikiem 35 minut i 55 sekund zajął czwarte miejsce. Wśród pań triumfowała Violetta Niemczyk z Janikowa (41:43). Trasa biegu wiodła m.in. przez niefunkcjonującą już cukrownię Tuczno i kujawskie pola buraczane. [IO]