Kolejne sukcesy zawodników z Inowrocławia

fot. nadesłane
| 31 października 2017, 10:09
Sezon jesienno-zimowy w sekcjach sztuk walki w pełni. Do istniejących grup wciąż dołączają nowe osoby, a zawodnicy trenujący nieco dłużej już od początku sezonu walczą w zawodach różnej rangi, w tym na najwyższym amatorskim, ale europejskim poziomie.

W ostatni weekend września we Lwowie odbył się Puchar Galicji w Sztukach Walki, zorganizowany przez klub sportowy Myrotvorets Lviv. Na wyprawę do Lwowa pojechali reprezentanci czterech klubów Federacji IMAF, w tym reprezentanci Sekcji Sztuk Walki IMAF z klubu "Rondo". Seniorzy Jacek Pieczonka i Marian Waszak zajęli trzecie lokaty w silnie obsadzonych konkurencjach sztuk walki z bronią białą: sempai Jacek w Kata Kenjutsu, sempai Marian w Kata Kobudo i Sport Kenjutsu.

Tydzień później w Nowej Słupi odbyło się seminarium i Ogólnopolski Turniej Kobudo. Reprezentanci "Ronda" młodzicy Mateusz Drogowski i Szymon Chomiuk w swoich kategoriach zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Mikołaj Rzyski, medalista mistrzostw Polski IMAF w kategorii młodzik niestety "spalił" swój start popełniając błąd dotknięcia bronią do parkietu, przez co ostatecznie uplasował się dopiero na piątej pozycji.

W połowie października inowrocławscy zawodnicy sztuk walki uczestniczyli w Mistrzostwach Europy Federacji IMAF-Europe, które odbyły się w Landgraaf w Holandii. Sobota była dniem zmagań w konkurencjach Karate Kata i Karate Kumite, gdzie swoje starty mieli zawodnicy Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate, zdobywając dziesięć medali, w tym dwa złote. W niedzielę rozgrywano konkurencje Ju Jitsu, Kenjutsu i Kobudo. Tego dnia na matę wyszli zawodnicy sekcji Ju Jitsu IKSK oraz Sekcji Sztuk Walki IMAF z Klubu "Rondo": Dominik Boła (senior) zajął pierwsze miejsce w Sport Ju Jitsu oraz drugie w Jujutsu/Judo, Robert Głowacki (kadet) - I miejsce Sport Ju Jitsu, II miejsce Jujutsu/Judo i 2 miejsce w Sport Kenjutsu, Marian Waszak (senior starszy) - I miejsce w Kenjutsu, III miejsce Sport Ju Jitsu oraz 3 miejsce w Jujutsu/Judo, Mikołaj Rzyski (młodzik) - I miejsce w Kenjutsu, II miejsce w konkurencji indywidualnej Kobudo, Mateusz Drogowski (młodzik) - III miejsce w Kenjutsu i trzecie w Kobudo oraz drużyna Kobudo w składzie: D. Boła, M. Rzyski i M. Waszak - II miejsce.

Pod koniec roku odbędą się jeszcze mikołajkowe zawody tzw. "pierwszego kroku" dla początkujących. [IO]

Wasze komentarze:
Brak komentarzy. Twój może być pierwszy
Uwaga: 
zaloguj się lub jeśli nie masz konta zarejestruj się aby dodać komentarz.
Portal internetowy Ino-online.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną. Komentarze naruszające dobre obyczaje i niezwiązane z tematem mogą być usuwane bez ostrzeżenia.